SambaPOS

Documentation Website

Kullanıcı Aletleri

Site Aletleri


kaydırma çubuğu

Başlarken

Kurulum

Kullanıcı Arayüzü

Temel Düzenlemeler

Hızlı Başlangıç

Gelişmiş Düzenlemeler

SambaPOS Özelleştirme

Stok / Maliyet

Özel Raporlar

Yazdırma Operasyonları

Yemek Sepeti Entegrasyonu

Mobile Client

Desis Terazi Kurulumu

Bilnex Entegrasyonu

SambaPOS Lisanslama Nasıl Yapılır

tr:yeni_urun_tanimlama

1

Yeni Ürün Ekleme

Yeni ürün eklemek için ekranın sağ üstünde bulunan Ürün Ekle sekmesine tıklayın. Karşınıza gelen ekranda ilgili başlıkları doldurtuktan sonra Kaydet butonuna tıklayıp ürününüzü ilgili grubun altına eklemiş olursunuz.

Ürün Adı: Ekleyeceğiniz yeni ürünün adını yazacağınız alandır.

Grup Kodu: Ekleyeceğiniz ürünün hangi grup altında gösterileceğini belirlediğiniz alandır. Grup Kodu rapor alırken ayrım ve gruplama yapabilmek için kullanılmaktadır. Grup Kodu ilk kez eklenecekse değer alanına direk yazılır.

Barkod: Ürününüzü barkod okutarak satmak istediğinizde barkod değerinin yazıldığı alandır. Buraya yazılan barkodlar ile ürünleriniz menüye dahil edilmediyse bile ürün gibi satılabilirler. Tartılı ürünlerde ürün kodu olarak da kullanılan alan burasıdır.

Etiket: Ürünlerinizi kendi isteklerinize göre farklı ayrımlar kullanarak işlemler yapmak istediğinizde belirleyebileceğimiz etiketlerdir. Örneğin yazdırma görevlerinden Etiketlerine göre gruplandırarak yazdırma işlemi yapabilirsiniz.

Porsiyon Fiyatları: İlgili ürünün porsiyon fiyatlarının yazılacağı alandır. Ürün ekleme sırasında Porsiyon Ekle sekmesine tıklayarak Normal porsiyonunuza mutlaka bir fiyat tanımlamanız gerekmektedir. Her ürünün sınırsız sayıda porsiyonu ve bu porsiyonların fiyatları yazılabilir.

Porsiyon fiyatları girilirken karşınıza gelen Normal ibaresi satış ekranında ve adisyonda yazmaz. Normal kelimesinden başka kullanılan kelime ürün adının yanında görünecektir. Ürünleri porsiyon olarak satmak için satış ekranınızda ürün adisyona eklendikten sonra adisyon üzerinden ürünün adının üstüne tıklamak gerekmektedir. Bu durumda yeni bir porsiyonlar sayfası açılacak ve istediğiniz porsiyonu buradan seçebileceksiniz.

Çarpan Değeri: Gramajlı satılan ürünlerde terazi ayarlarına göre KG fiyatının mı? Gram fiyatının mı? tanımlı geldiğine göre işlem yapabilmenizi sağlamak içindir.

Toplu Ürünler Oluştur

SambaPOS'ta tek seferde birden fazla ürünü tek ekrandan ekleyebilirsiniz. Toplu Ürün eklemek için Ürün Listesi ekranınızda yer alan Toplu Ürünler Oluştur sekmesine tıklayın.

Açılan ekrana ürünleri, daha önceden belirlediğiniz ya da yeni oluşturacağınız grubun adını başına (#) işareti koyarak yazıp altına eklenecek ürün isimlerini ve fiyatlarını yazarak kaydet butonuna tıklayın.

Bu işlemi yaptıktan sonra eklediğiniz yeni ürünler ilgili grup altına eklenmiş olur.

Önemli Not: Bir ürün ekledikten sonra o ürün sadece SambaPOS Ürün Listesine eklemiş oluruz. Eklenen ürün/ürünler satış ekranınızda görünmez. Satış ekranınızda bir buton olarak yer alması için Menü Nasıl Yapılır? Menüye Ürünler Nasıl Eklenir? başlığında yer alan işlemlerin yapılması gerekmektedir.

tr/yeni_urun_tanimlama.txt · Son değiştirilme: 2019/04/19 03:26 Değiştiren: 93.179.68.108