SambaPOS

Documentation Website

Kullanıcı Aletleri

Site Aletleri


kaydırma çubuğu

Başlarken

Kurulum

Kullanıcı Arayüzü

Temel Düzenlemeler

Hızlı Başlangıç

Gelişmiş Düzenlemeler

SambaPOS Özelleştirme

Stok / Maliyet

Özel Raporlar

Yazdırma Operasyonları

Yemek Sepeti Entegrasyonu

Mobile Client

Desis Terazi Kurulumu

Bilnex Entegrasyonu

SambaPOS Lisanslama Nasıl Yapılır

tr:urun_bazli_iskonto_nasil_yapilir

Ürün Bazlı İskonto Nasıl Yapılır?

İlk olarak “Adisyonlar” menüsünden “Sipariş Etiketleri” bölümünden “Sipariş Etiketi Listesi” seçeneğine gelerek “Sipariş Etiketi Ekle” adresine tıklayarak acılan yeni sekmeye “İSKONTO” adında sipariş etiketi oluşturup kaydet diyoruz.

Sipariş etiketini oluşturduktan sonra “Otomasyon” menüsünden “Eylemler” bölümüne gelerek “Eylem Ekle” adresine tıklayarak “Geç Numberpad Sil” eylemi oluşturuyoruz ayarlarını görseldeki gibi yaptıktan sonra kaydet diyoruz.

“Geç Numberpad Sil” Eylemini oluşturduktan sonra “Eylem Ekle” adresine tıklayarak “Numberpad Sil” eylemi oluşturuyoruz ayarlarını görseldeki gibi yaptıktan sonra kaydet diyoruz.

“Numberpad Sil” Eylemimizi oluşturduktan sonra “Eylem Ekle” adresine tıklayarak “İskonto Kaldır” eylemi oluşturarak eylemimizi tanımlayıp ayarlarını görseldeki gibi yaptıktan sonra kaydet diyoruz.

“İskonto Kaldır” Eylemimizi oluşturduktan sonra “Eylem Ekle” adresine tıklayarak “Ürün Bazlı İskonto Yap” eylemi oluşturarak son eylemimizi tanımlıyoruz ayarlarını görseldeki gibi yaptıktan sonra kaydet diyerek eylemler bölümündeki işlemimizi tamamlayıp “Kurallar” sekmesine geçiyoruz.

“Kurallar” Sekmesine gelerek “Kural Ekle” adresine tıklayarak “Geç Numberpad Çalıştır” kuralı tanımlıyoruz, ayarlarını görseldeki gibi yapıyoruz ilişkiler kısmına dokunmayarak varsayılan ayarlarında bırakıyoruz ayarlarımızı yaptıktan sonra kaydet diyoruz.

“Geç Numberpad Çalıştır” kuralını tanımladıktan sonra yeniden “Kural Ekle” adresine tıklayarak “İskonto Ekle” kuralı ekliyoruz ayarlarını görseldeki gibi yapıyoruz ilişkiler sekmesine dokunmayarak varsayılan olarak bırakıyoruz ayarlarımızı tamamladıktan sonra kaydet diyoruz.

“İskonto Ekle” kuralını tanımladıktan sonra yeniden “Kural Ekle” adresine tıklayarak “İskonto Kaldır” kuralı ekliyoruz ayarlarını görseldeki gibi yapıyoruz ilişkiler sekmesine dokunmayarak varsayılan olarak bırakıyoruz ayarlarımızı tamamladıktan sonra kaydet diyerek kurallar sekmesini kapatıyoruz.

Eylemlerimizi ve Kurallarımızı tanımladıktan sonra, son işlemimiz olan “Otomasyon Komutları” sekmesine giderek “Otomasyon Komutu Ekle” adresine tıklayarak “İskonto Yap” otomasyon komutu oluşturuyoruz ayarlarını görseldeki gibi yapıyoruz ilişkiler sekmesini aşağıda görseldeki gibi ayarlıyoruz.

“İskonto Yap” otomasyon komutu ayarlarını yaptıktan sonra “İlişkiler” kısmına ekle diyerek tüm seçenekleri yıldızda bırakıp “Visibility” seçeneğini “Sipariş Satırı” seçerek kaydet diyoruz.

Ayarlarımızı yukarda belirtilen şekilde yapıldıktan sonra ürün bazlı İskonto aşağıda anlatıldığı gibi işlem yapabiliriz. Ürünleri seçtikten sonra iskonto yapmak istediğimiz oranı numaratör den yazarak sol tarafta oluşturduğumuz “İSKONTO” düğmesine basarak ürün bazlı iskonto işlemimizi gerçekleştirmiş olacağız.

İskonto yaptığımız miktarı değiştirmek için veya yaptığımız iskonto işleminin iptali için iskonto yaptığımız ürünleri tekrar seçerek numaratör boş iken soldaki iskonto düğmesine basarak iptal edebilir veya oranını değiştirebiliriz

tr/urun_bazli_iskonto_nasil_yapilir.txt · Son değiştirilme: 2017/08/11 18:09 (Dışarıdan düzenle)