SambaPOS

Documentation Website

Kullanıcı Aletleri

Site Aletleri


kaydırma çubuğu

Başlarken

Kurulum

Kullanıcı Arayüzü

Temel Düzenlemeler

Hızlı Başlangıç

Gelişmiş Düzenlemeler

SambaPOS Özelleştirme

Stok / Maliyet

Özel Raporlar

Yazdırma Operasyonları

Yemek Sepeti Entegrasyonu

Mobile Client

Desis Terazi Kurulumu

Bilnex Entegrasyonu

SambaPOS Lisanslama Nasıl Yapılır

tr:satis_nasil_yapilir

Sipariş Alma ve Satış İşlemi Nasıl Yapılır?

SambaPOS'da Menü dediğimiz olgu satış anında karşınıza gelen, kategorilere ayrılmış ve her bir kategorinin içinde satış için bekleyen ürünlerin olduğu yapıdır. Bu mantıkta SambaPOS'ta satış yapabilmek için ilk önce menü ve ürün ayarlarının yapılması gerekmektedir.

Menü ve ürünlerinizi SambaPOS'a tanımladıktan sonra navigasyon ekranınızda bulunan POS menüsüne tıklayın. Burada daha önce tanımladığınız varlık ekranları ve bunlara bağlı olarak varlıklarınız karşınıza gelir. Satış yapılacak varlığınızı (masanızı) seçtikten sonra karşınıza satış ekranı gelmektedir.

Sipraiş ekranında, ürün kategorileri ve kategorilere bağlı satışı gerçekleştirilebilecek ürünler listelenmektedir. Gelen talebe göre ürünlerin üzerine tıklayın, alınan siparişler sol sütunda listelenecektir.

Aynı üründen birden fazla adette sipariş almak için ürünlerin altında bulunan numerik alandan adeti seçip ürünün üzerine tıklayabilir ya da adet sayısı kadar ürünün üzerine tıklayabilirsiniz.

Hatalı girilen bir ürünü sipariş listesinden kaldırmak için ürünün üzerine tıklayıp sol sütunda bulunan iptal butonuna basıp ürünü sipariş listesinden çıkartabilirsiniz.

Sipariş alım işi tamaml]]andıktan sonra sipariş listesinin altında bulunan kapat butonuna tıkladığınızda ürün sipariş alma işlemini tamamlamış olursunuz. Bu işlemi yaptıktan sonra POS Ekranınızda ilgili varlığınızın (masanızın) rengi değişmiş olacaktır.

Sipariş alma işlemi tamamlandıktan sonra satış işlemini yapmak için ilgili masanın üzerine tıklayın. Sipariş ekranının sol altında bulunan Ödeme butonuna basarak ilgili bedeli tahsil ederek satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

tr/satis_nasil_yapilir.txt · Son değiştirilme: 2016/11/16 07:28 (Dışarıdan düzenle)