SambaPOS

Documentation Website

Kullanıcı Aletleri

Site Aletleri


kaydırma çubuğu

Başlarken

Kurulum

Kullanıcı Arayüzü

Temel Düzenlemeler

Hızlı Başlangıç

Gelişmiş Düzenlemeler

SambaPOS Özelleştirme

Stok / Maliyet

Özel Raporlar

Yazdırma Operasyonları

Yemek Sepeti Entegrasyonu

Mobile Client

Desis Terazi Kurulumu

Bilnex Entegrasyonu

SambaPOS Lisanslama Nasıl Yapılır

tr:sambapos_v3_ve_veya_v4_den_veritabanı_gecisi

1

V3 Versiyondan V4 Versiyona Otomatik Geçiş

Halihazırda kullandığınız veritabanının yukarıdaki uyarıyı göz önüne alarak yedekledikten sonra yapmamız gereken https://sambapos.com/download/ adresinden SambaPOS 4.1.82.exe kurulum dosyasını indirmelisiniz.

Standart bir V4'ü bilgisayarınıza kurduktan sonra V4'e giriş yapın. Eğer SambaPOS V3 açıksa mutlaka tüm bilgisayarlarınızdan kapatın.

V4'ü çalıştırın ve Yönetim > Yerel Ayarlar > Veritabanı Bağlantısı alanına V3'de kullandığınız aynı veritabanı bağlantısını adresini aynen buraya yazın ve sonuna Database=SambaPOS3; ekleyin.

Benim V3'de bulunan Veritabanı bağlantı ayarlarım aşağıdaki gibi;

V4'de ise Veritabanı bağlanıtımı aşağıdaki gibi olacak şekilde düzeltip Kaydet butonuna basıyorum ve SambaPOS'tan çıkış yapıyorum.

    data source=ISTANBUL; user id=sa; password=samba.1234; Database=SambaPOS3;

Aynı şekilde Veritabanı Bağlantımı yazdıktan sonra; SambaPOS'u kapatıyorum ve biraz evvel indirdiğimiz SambaPOS 4.1.82.exe dosyasını tekrar çalıştırarak üzerine bir kere daha kuruyoruz.

Not: Bu kurulum veritabanın değiştiğini ve V4'e veritabanını kendisine göre güncellemesi gerektiği hakkında bilgi verecek. Onun için Veritabanı Bağlantısını yazdıktan sonra SambaPOS'u çalıştırmıyoruz ve çıkıp üzerine tekrar bir kere daha kuruyoruz.

V4'ü Veritabanı bağlantısını yazıp tekrar üstüne kurduktan sonra bir kere programı çalıştırıyoruz, bu sayede V3'deki veritabanı dosyamız artık V4'e transfer edilmiş oluyor.

http://www.restaurantprogrami.com/

tr/sambapos_v3_ve_veya_v4_den_veritabanı_gecisi.txt · Son değiştirilme: 2019/12/27 15:09 Değiştiren: 88.224.207.110