SambaPOS

Documentation Website

Kullanıcı Aletleri

Site Aletleri


kaydırma çubuğu

Başlarken

Kurulum

Kullanıcı Arayüzü

Temel Düzenlemeler

Hızlı Başlangıç

Gelişmiş Düzenlemeler

SambaPOS Özelleştirme

Stok / Maliyet

Özel Raporlar

Yazdırma Operasyonları

Yemek Sepeti Entegrasyonu

Mobile Client

Desis Terazi Kurulumu

Bilnex Entegrasyonu

SambaPOS Lisanslama Nasıl Yapılır

tr:sambapos_donanim_gereksinimleri

Bilgisayar Donanım Gereksinimleri

  • SambaPOS en az Intel Celeron J1900 CPU'ya sahip bilgisayarlarda çalıştırılmalıdır. Atom CPU'lu cihazlar kullanabilirsiniz ancak tavsiye edilmez.
  • Minimum 2 GB Ram belleğe sahip bilgisayarlar kullanılmalıdır. (Tavsiye en az 4 GB) Harddisk'in kapasitesi önemli değildir. 60 GB veya üzeri bir disk yeterli olacaktır ancak hız ve uzun süreli çalıştırmalarda SSD Hardiskler çok daha iyi performans verdiğinden SSD disk kullanılması tavsiye olunur.
  • En az 1024×768 çözünürlüklü monitörler tercih edilmelidir. SambaPOS Responsivity özelliğine sahip olduğu için HD veya FUllHD ekranları da rahatlıkla kullanabilir ve ekranı dilediğiniz gibi SambaPOS üzerinden ölçeklendirebilirsiniz.
  • SambaPOS dokunmatik ekran ile çok daha kolay kullanılabilir. Her tür dokunmatik ekran kullanabilirsiniz. Tümleşik (All in one) tabir edilen yani dokunmatik ekran ve bilgisayardan oluşan cihazlar tercih edebilirsiniz.

Yazıcı Donanımları

SambaPOS ESC/POS uyumlu her tür termal veya dot-matrix adisyon yazıcısı ile kullanılabilir.


Tablet Donanımlar

SambaPOS kullanmak için en ideal tablet cihazları Windows 8.1 yüklü Intel chip setli cihazlardır. Android ve IOS tabletler de Uzak Masaüstü bağlantısıyla SambaPOS'un bağlı olduğu bilgisayara bağlanılarak kullanılabilir.


Caller ID Cihazı

SambaPOS CIDShow Chip setli Caller ID cihazları, Hugin Caller ID cihazları ile entegre olarak çalışmaktadır. Bununla birlilte Conexant Chip setli Caller ID özellikli fax modem cihazlarını da Caller ID kutusu olarak kullanabilirsiniz.


Terazi

Cas ER Junior model, TEM EGE model teraziler ile direk çalışmaktadır. Bununla birlikte COM port üzerinden bilgisayara data gönderebilen tüm terazileri Custom Scale olarak tanımlayarak SambaPOS'ta kullanabilirsiniz.


Barkod Okuyucu/Yazıcı

Klavye emulatörlü tüm barkod okuyucu (Barkod, Karekod) SambaPOS'ta kullanabilirsiniz.


Para Çekmecesi

RJ11 arabirimi ile yazıcı üzerinden bağlanarak tetiklenebilen tüm para çekmecelerini SambaPOS'ta kullanabilirsiniz.

tr/sambapos_donanim_gereksinimleri.txt · Son değiştirilme: 2019/04/19 03:25 Değiştiren: 93.179.68.108