SambaPOS

Documentation Website

Kullanıcı Aletleri

Site Aletleri


kaydırma çubuğu

Başlarken

Kurulum

Kullanıcı Arayüzü

Temel Düzenlemeler

Hızlı Başlangıç

Gelişmiş Düzenlemeler

SambaPOS Özelleştirme

Stok / Maliyet

Özel Raporlar

Yazdırma Operasyonları

Yemek Sepeti Entegrasyonu

Mobile Client

Desis Terazi Kurulumu

Bilnex Entegrasyonu

SambaPOS Lisanslama Nasıl Yapılır

tr:receteler

Yeni Bir Reçete Eklemek

Reçete Ekle linkine tıklayarak reçete ekleyebiliriz.

Reçete Adı:

Reçeteye kendi istediğimiz bir isim verebiliriz. Ürünün adı ve porsiyonunu içeren bir isim olması daha sonra bize düzenleme ve değişiklik yapmak istediğimizde kolaylık sağlar.

Grup Kodu:

Raporlarda ayrım yapabilmek için grup kodunu elle yazar veya daha önceden yazıldıysa açılır listeden seçebiliriz.

Ürün:

Açılır Listeden seçilir. Reçetesini hazırlamak istediğimiz ürünün kendisidir. Bu ürün işletmede satılan gerçek ürün olabileceği gibi Stok-Ürünü de olabilir.

Porsiyon:

Bir üst satırda seçtiğimiz ürünün porsiyonlarıdır. Porsiyonlar ürün tanımlanırken tanımlanır ve yukarıdaki ürün seçildiğinde içeren ürünlerini açılır listeden seçeriz.

Sabit Maliyet:

SambaPOS girişini yaptığımız bu reçetenin ürün maliyetlerini otomatik olarak hesaplayacaktır. Hesapladığı maliyet sadece ürün ham maliyetidir. Bu maliyetin üzerine genel giderler gibi ekstra maliyetleri tutarsal olarak eklemek istediğinizde kullanılabilir.

Items:

Reçetenin içine eklemek istediğimiz tüm stoklar ve diğer yan ürünlerin tanımlandığı miktarlarının ve birimlerinin belirlendiği alandır.

Ürün Alt Özelliklerinin Stoklardan Düşülmesi

Sipariş etiketi olarak düzenlediğimiz ürün alt özelliklerini reçetenin içinde tanımlayarak yalnızca o özellik seçildiğinde düşmesini sağlayabiliriz.

Bunun için ilgili reçetenin içinde items bölümünde bulunan sipariş etiketi sütununda önce etiketi seçip daha sonra bu etiket seçildiğinde hangi ürünün stoktan ne kadar düşüleceğini seçerek yapabiliriz.

tr/receteler.txt · Son değiştirilme: 2019/04/19 03:30 Değiştiren: 93.179.68.108