SambaPOS

Documentation Website

Kullanıcı Aletleri

Site Aletleri


kaydırma çubuğu

Başlarken

Kurulum

Kullanıcı Arayüzü

Temel Düzenlemeler

Hızlı Başlangıç

Gelişmiş Düzenlemeler

SambaPOS Özelleştirme

Stok / Maliyet

Özel Raporlar

Yazdırma Operasyonları

Yemek Sepeti Entegrasyonu

Mobile Client

Desis Terazi Kurulumu

Bilnex Entegrasyonu

SambaPOS Lisanslama Nasıl Yapılır

tr:iptal_iade_nasil_yapilir

Ürün İptali

Sipariş alırken hatalı girilen ürün ya da ürünlerin üzerine tıklayıp sol blokta yer alan İptal butonuna tıkladığınızda ilgili ürün adisyondan çıkarılmış olacaktır. Sipariş kapatıldıktan sonra bir ürün iptal edilmez. Bunun için ürünü iade seçeneği ile adisyondan çıkartabilirsiniz.

Ürün İadesi

Masaya gönderilen ürün yada ürünlerin müşteri tarafından iade edildiği durumlarda ilgili masanın adisyonun içine girip ürün ya da ürünlerin üzerine tıklayın ve sol bloktaki İade butonuna basın. Böylelikle adisyondaki ürün / ürünlerin iade işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Aynı üründen birden fazla sipariş olduğu durumlarda bu ürünün sadece bir tanesini iade almak için ürünün üzerine tıklayıp sol blokta bulunan (+) (-) butonlarına tıklayıp iptal edilecek ürün sayısını seçebilirsiniz. Böylelikle birden fazla siparişi olan ürünün sadece bir tanesi iade olacak diğerleri adisyonda kalmaya devam edecektir.

Satış ekranında bulunan Adisyon Notu sayesinde siparişle ilgili detaylı bilgileri not alabilirsiniz. Örneğin iadesi gerçekleşen ürün / ürünlerin iade nedenlerini adisyona not alabilirsiniz. Siparişe alınan ürünün iptal / iadesi edilmesi durumlarında iptal / iade edilen ürünün fiyatı adisyon bedelinden otomatik olarak düşmektedir.

tr/iptal_iade_nasil_yapilir.txt · Son değiştirilme: 2019/04/19 03:28 Değiştiren: 93.179.68.108